پیشــوای آزادگان
وبلاگی با موضوع عاشورا

اجتماع حسینیان اردبیل با تجمع ده‌ها هزار نفر در سوگ سالار شهیدان و یاران و انصارش برگزار گردید. روز تاسوعا اجتماع بزرگ حسینیان اردبیل علاوه بر رادیو اردبیل و شبکه استانی سبلان، از شبکه‌های مختلف سراسری و برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز به طور زنده پخش شد. شبکه‌های 1، 2، 3، 4، تهران، خبر، شبکه جهانی جام جم، سحر، پرس تی وی، العالم و کوثر عزاداری باشکوه مردم اردبیل را در تاسوعای حسینی به صورت زنده پوشش دادند. در این مراسم پنج تن از مداحان در سوگ شهدای کربلا مرثیه‌خوانی کرده و شاعران اهل بیت نیز به شعرخوانی پرداختند.

فریادهای «لبیک یا حسین»، «لبیک یا ابوالفضل»، «لبیک یا زینب» از سوی عاشقان اهل بیت در این اجتماع عظیم بلند شده و عزاداران حسینی اقدام موهن تکفیری‌ها در اساعه ادب به مرقد مطهر حضرت زینب کبری(س) را محکوم کردند.

همچنین در بزرگداشت تاسوعای حسینی اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در سایر شهرستان‌های استان شامل: نمین، کوثر، مشگین‌شهر، نیر و پارس‌آباد مغان نیز برگزار شد.

در ادامه تاسوعای حسینی و در اغلب شهرستان‌های استان اردبیل حرکت دسته‌های عزاداری به شیوه سنتی در خیابان و معابر برپا و عاشقان حسینی به عزاداری مشغول شدند.نوشته شده در تاریخ 1392/08/23 توسط Behzad Naghel

قالب وبلاگ